AKRYLÁTOVÉ VANY DO KAŽDÉ KOUPELNY

Akrylátové vany do každé koupelny


Akrylátové vany
jsou vyrobeny z polymethylmethakráltu a vnější vrstva může být vyztužena polyesterem,  skleněnými vlákny, které jsou díky svým plastickým schopnostem stále oblíbenější materiál používaný právě při výrobě akrylátových van. Akrylátové vany jsou charakterizovány různými tvary, velikostmi a jednotlivými prvky jako jsou například sedátka či opěrky hlavy. Vany vyrobené z akrylátu vypadají líbivě, materiál na dotek má pokojovou teplotu a celkové zpracování povrchu je trvanlivé. V neposlední řadě pak mají lepší tepelnou izolaci oproti ocelovým vanám.
Tyto vany jsou také odolnější proti nárazu a zabarvení. Majitelé těchto van se shodují, že jsou lehké a snadno přepravitelné.

Typy akrylátových van
Nejčastějšími typy akrylátových van jsou obdélníkovérohové a asymetrické. Dále pak také můžeme objevit volně stojící vany v prostoru, nebo funkční vany pro seniory s dvířky, které určitě ulehčí chvíle strávené v koupelně. V naší nabídce naleznete i celo-akrylátové hydromasážní a masážní vany.

Krycí panely k vanám a sifony
Ke každému druhu vany přinášíme také možnost zakoupení krycího panelu vany, který má pěkné provedení a dokonale s danou vanou ladí. S tímto panelem je montáž vany jednodušší. Po montáži vany se panel pouze nasadí na vanu, která má speciální úpravu právě pro pohodlné nasazení panelu. Není tak třeba obezdívat a montovat dvířka na kontrolu sifonu. Panel se jednoduše vysadí z držáku na vaně a máte výborný přístup pod celou vanu.

Krycí panelKrycí panel bílý

Sifony a vanové baterie
Jako příslušenství k vanám si můžete, kromě nechání stávajících komponent (pokud jsou u kupovaného modelu vany), dokoupit také sifonyvanové baterie dle potřeby, či požadovaného vzhledu, specifikací a funkčnosti. Vanové sifony pak dělíme na dva typy a to klasický – jednoduchý zátkový systém s přepadem a na automatické – buď řešen jako „Click Clack“ nebo je na přepadu otočná hlavice, kterou můžeme regulovat průtok vody.

Vanová baterie nikido square tap blackVanová baterie NIKIDO joker white

Nad čím se určitě zamyslet před nákupem vany?
Kromě vzhledu, typu a ceny vany není určitě radno podceňovat následující dva faktory:


Kapacita (objem) vany  - u každé vany je v technických parametrech uveden objem. Je potřeba zohlednit spotřebu vody při ročním vyúčtování. Nejméně vody spotřebovávají vany obdélníkové. Následují je vany asymetrické a rohové, kde je spotřeba vody až o 20% ročně vyšší.


Rozměry – pokud jde o rozdíly mezi velikostmi van, je důležité si uvědomit, že ve vaně musíte mít kolem sebe dostatek prostoru pro pohodlné a bezpečné užívání si koupele. Častokrát je ale volba rozměrů vany podmíněna velikostí koupelny, v tom případě je na řadě zvážit i typ vany, taky aby nám maximálně vyhovoval.

Údržba akrylátových vany
!! Na údržbu akrylátových van je důležité používat čisticí prostředky bez abrazivních látek!!